Levanduľa má mnohoraké využitie, vie potešiť oko, čuchové zmysly i chuťové poháriky. Jej vôňu a liečivé účinky nájdeme v kozmetike, kde pôsobí protizápalovo a upokojujúco na všetky typy pleti, regeneruje a omladzuje pokožku, prekrvuje a je účinná v boji s celulitídou, pomáha pri popáleninách. Tiež pomáha proti bolestiam hlavy, nespavosti, depresii a psychickému vyčerpaniu.

Už pred vynálezom mydla slúžila táto pôvodom stredomorská bylina na omývanie pokožky. Dokáže povzbudiť, pôsobí antistresovo, proti nespavosti, nervozite a prechladnutiu. Je regeneračná, antiseptická, antibakteriálna a protizápalová a vďaka tomu je vhodná pre problematickú a aknóznu pleť.

V kozmetike tiež napomáha zníženiu produkcie kožného mazu, dodáva a udržuje v pleti potrebnú hydratáciu, má čistiaci a upokojujúci účinok, obohacuje pleť o minerály, zmatňuje ju a vyhladzuje jemné vrásky. Vdychovanie levanduľových silíc pomocou aromatického kúpeľa alebo sprchy napomáha celkovému uvoľneniu organizmu, mierni bolesti hlavy a pôsobí antistresovo. Masáž tela pomocou prípravkov s obsahom levanduľovej silice uľavuje pri reumatických bolestiach a zmierňuje svalové napätie. Levanduľa sa užíva aj vnútorne – najčastejšie vo forme odvaru, ktorý má relaxačné a upokojujúce účinky, a je teda vhodná pri nervozite, nespavosti, strese, pocitu napätia, bolestiach hlavy atď .. Napomáha tiež pri tráviacich ťažkostiach a prechladnutí.

Zobrazuje sa všetkych 13 výsledkov

Zobraziť filter